Majster w podróży

„Majster w podróży” to cykl 15 warsztatów poświęcony geografii świata i poznawaniu innych krajów. Klocki to dobry materiał do tego, aby bawiąc się przy okazji nabywać nową wiedzę w sposób przyjemny i rozwijający wyobraźnię. Dzięki praktycznemu działaniu dzieci poznają charakterystyczne dla różnych państw budowle, których współtwórcami stają się w trakcie zajęć. Warsztaty służą poszerzeniu wiedzy ogólnej dziecka i zaciekawieniu go otaczającym światem. Są także doskonałą okazją do kształtowania umiejętności pracy w grupie. Celem zajęć jest połączenie wiedzy geograficznej, kulturoznawczej, architektonicznej, czym wpisują się w koncepcję edukacji wielokulturowej. Dzieci mają szansę skupić się nie tylko na poznaniu faktów, ale również, poprzez wielozmysłowe doświadczenie, w świadomy sposób kształtują swoją postawę wobec innych, różnych od swojej, kultur.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat

Autor warsztatów: Magdalena Ruszczyk

Magda Ruszczyk - absolwentka Akademi Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wiedzę uzyskaną na studiach wykorzystuje do pracy codziennej z dziećmi. Ukończyła Kursy wychowawcy kolonijnego i animatora czasu wolnego.

W pracy z dziećmi stawia na spontaniczne pomysły, samodzielność dzieci i podąża za ich wyobraźnią. Taki sposób realizowania siebie daje jej dużo satysfakcji, pozytywnej energii i motywuje do ciągłego rozwoju. Prywatnie uwielbia podróże i aktywne spędzanie czasu wolnego.