Stopklatka w budowie

Stopklatka w budowie to cykl zajęć multimedialnych dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia, podczas których dzieci stają się reżyserami, scenarzystami oraz montażystami swoich własnych animacji poklatkowych. Uczestnicy posługując się tabletami fotografują klatka po klatce swoich ulubionych bohaterów z serii LEGO. Gdy potem zdjęcia te oglądają jedno po drugim (jak w kinematografie) uzyskują efekt ruchu!

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki filmowe – w jaki sposób bohater LEGO może skakać, latać, pływać oraz różne środki wyrazu artystycznego – poznają język ciała czyli gesty, pozycje a nawet uczucia figurek LEGO. Dodatkowo dzieci tworzą własne makiety, dekoracje, tła, pojazdy a wszystko jest wykonane z klocków LEGO. Ponadto dzieci zapoznają się z różnymi odmianami filmów. Tworzą swoje własne filmy w oparciu o konkretne gatunki filmowe - od komedii po film fantasy a skończywszy na filmach grozy.

 

Autorem warsztatu jest Kamil Karpiński

Kamil Karpiński - magister historii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również studia podyplomowe „Przygotowanie do zawodu nauczyciela”. W swoim doświadczeniu zawodowym łączy pasję do nauczania, zdolność opowiadania oraz zamiłowanie do technologii i klocków. Przez kilka lat pracował jako animator multimedialny. W swoich zajęciach bazuje na kreatywnym budowaniu, tworzeniu historii oraz poznaniu techniki filmu poklatkowego. Dodatkowo, w Klockowni prowadzi zajęcie oparte na wiedzy z historii architektury oraz przyswajające zasady języka polskiego najmłodszym.