Integracja w grupie z wielkimi piankowymi klockami Timmerhus

czytaj dalej

Timmerhus to klocki, które w Klockowni są od zawsze. Wielkie, ale jednocześnie delikatne i lekkie klocki są doskonałym narzędziem do zabawy w większych grupach. Często wykorzystujemy je do prowadzenia warsztatów przedszkolnych czy szkolnych – sprawdzają się świetnie jako narzędzie trenowania zasad współpracy i komunikacji.

 

Bardzo kreatywnym zestawem klocków Timmerhus jest zestaw Panels. Pojedyncze klocki długości 1 metra to wyzwanie dla małych budowniczych – nie tylko przy ich układaniu, ale także przy projektowaniu budowli. W zabawę zestawem Panels wpisane jest ciągłe usprawnianie motoryki dużej, planowania i projektowania przestrzennego. Klocki Timmerhus nie mają instrukcji – ale dla dzieci nie stanowi to problemu. To wtedy właśnie uruchamia się machina tworzenia w nieskończonej wyobraźni dziecka. Klocki te są niezawodnym elementem naszej sali zabaw w zajęciach mających na celu integrację grupy rówieśniczej podczas wycieczek szkolnych i przedszkolnych.

 

Ostatnio w ofercie Timmerhus pojawiły się zabawki bujaki, które są szczególnie polecane dla dzieci, u których występują zaburzenia motoryczne o podłożu sensorycznym. Bujaki mają ulubione przez dzieci kształty: triceratops, diplodok, króliczek, hipopotam i słonik. Celem tej zabawki jest wspomaganie rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach:
– w pierwszym okresie życia – wzmacnianie układu nerwowego przez ruch, stymulację pracy rąk i nóg, zmiana w płaszczyźnie osi pionowej i wzmocnienie mięśni posturalnych,
– w kolejnym etapie – stymulację czucia głębokiego, budowanie prawidłowego balansu mięśni grzbietu, brzucha, ramion i nóg
– w kolejnych latach życia – doskonalenie zmysłu równowagi i kształtowanie prawidłowej aktywności mięśni tułowia.

Wszystkie klocki Timmerhus można z powodzeniem testować w Klockowni a dodatkowo bujaki, przez swoje mniejsze rozmiary mogą stanowić element wyposażenia pokoju dziecka i być doskonałym prezentem na Dzień Dziecka. Szczegóły można znaleźć na www.timmerhus.pl lub w każdym lokalu Klockowni w Polsce.

Bujak Timmerhus
Bujak Timmerhus Triceratops Zack

Bujak Timmerhus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Nie przegap najnowszych wiadomości, ofert i promocji specjalnych! Zarejestruj się teraz, aby być na bieżąco z wszystkimi naszymi wiadomościami i być pierwszym, który usłyszy o nadchodzących wydarzeniach i ofertach w Klockowni.

Partnerzy