Nasza historia

Pomysł na Klockownię zrodził się, kiedy nasze dzieci osiągnęły wiek 3-5 lat i szukaliśmy miejsca zabawy, gdzie będziemy mogli korzystać z czasu spędzonego wspólnie na dobrej zabawie.

czytaj dalej

Zaprojektowaliśmy centrum zabawy w całości na podstawie własnych obserwacji, refleksji i wiedzy specjalistycznej edukatorów i psychologów dziecięcych. Celem było stworzenie miejsca, w którym klocek będzie narzędziem, a otoczenie pozwoli go wykorzystać do ćwiczenia różnego rodzaju umiejętności, jakie dziecko powinno nabyć na kolejnych etapach rozwoju. Stąd każda strefa została dostosowana do konkretnego wieku dziecka i przygotowana z myślą o rozwijaniu określonego zakresu poznawczego. Za pomocą naszych klocków dziecko poznaje siebie, testuje swoje możliwości, pokonuje pierwsze niepowodzenia, szuka kolejnych rozwiązań, kreuje swój świat i doświadcza szeregu wyzwań w zakresie ćwiczenie umiejętności społecznych.

Obecnie uczymy nasze dzieci w systemie edukacji domowej i w dalszym ciągu często wykorzystujemy klocki do codziennej nauki. Zależy nam na tym, aby zabawa z klockami dostarczała nie tylko konkretnej wiedzy, ale pozwalała nabyć umiejętności potrzebnych później w całym dorosłym życiu, takich jak: współpraca, komunikacja czy przejmowanie ról w grupie – zatem wiele naszych klocków wymaga wspólnej zabawy, aby dzieci miały przestrzeń do ćwiczeń.

Chcemy, aby Klockownia, tak jak nas, inspirowała rodziców do zabawy z dziećmi, bo to bardzo ważny element budowania trwałych więzi. Można z dzieckiem wtedy pobyć, przyjrzeć mu się, lepiej je poznać i uczynić spędzony z nim czas rzeczywiście wartościowym. U nas dziecko zawsze czegoś się uczy, najczęściej nieświadomie, ale traktuje to jak świetną zabawę – najważniejszy element szczęśliwego dzieciństwa. Chcemy pozostać w świadomości dzieci jako miejsce zawsze ciekawe i pełne radości, ale mamy świadomość dynamiki zmieniających się potrzeb, dlatego chętnie wysłuchamy Waszych sugestii i komentarzy aby Klockownia była ulubionym również Waszego dziecka.

Gosia i Mateusz

Zapisz się do newslettera

Nie przegap najnowszych wiadomości, ofert i promocji specjalnych! Zarejestruj się teraz, aby być na bieżąco z wszystkimi naszymi wiadomościami i być pierwszym, który usłyszy o nadchodzących wydarzeniach i ofertach w Klockowni.

Partnerzy