INSPIRACJE ZABAW KLOCKAMI – KLOCKI INCASTRO

czytaj dalej

Incastro to produkowane we Włoszech, innowacyjne klocki składające się z kolorowych elementów o jednolitym, intrygującym kształcie. Można je łączyć w wielu płaszczyznach, dzięki czemu zbudujemy z nich obiekty zarówno 2D jak i 3D. Mogą to być: mosty, wieże, budynki, zwierzęta, instrumenty muzyczne, biżuteria, flagi, statki kosmiczne, … jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia budującego!

Klocki Incastro uczą logicznego myślenia – 4 klocki można połączyć aż na 28 sposobów, trzeba więc wybrać spośród nich ten, który otworzy możliwość uzyskania zamierzonej formy.
Klocki Incastro rozwijają:
• wyobraźnię przestrzenną – zanim dziecko zacznie budować zwykle wie, jaki efekt chciałoby uzyskać. Budujący musi planować, jak połączyć ze sobą elementy, by uzyskać wyobrażony na początku kształt, by z płaskich niewielkich klocków stworzyć zamkniętą przestrzeń. Kilka godzin zabawy z klockami Incastro to świetna lekcja geometrii przestrzennej.
• małą motorykę – łączenie ze sobą niewielkich elementów wymaga sprawności palców. Żeby zbudować kostkę, trzeba połączyć kilka klocków pod różnymi kątami – żeby zbudować łuk trzeba tak wygiąć płaską powierzchnię, aby kąt pomiędzy wszystkimi elementami był taki sam. W świecie urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe, gdzie muśnięcie palcem przynosi oczekiwany efekt, rozwój małej motoryki u dzieci staje się problemem. Jego rozwiązaniem mogą być właśnie klocki Incastro – trwały, ciekawy, mądry i bezpieczny prezent dla dziecka w każdym wieku.

Nauka i zabawa za pomocą klocków Incastro:

• Nauka kolorów
Incastro są produkowane w 10 kolorach, dzięki temu klocki mogą posłużyć jako narzędzie do nauki kolorów. Np. Dziecko sortuje grupę kloców według kolorów a następnie z poszczególnych klocków, które są uporządkowane kolorystycznie buduje proste konstrukcje.

• Nauka kodowania
2 klocki Incastro można połączysz ze sobą na 8 sposobów, przy 3 klockach kombinacji jest już 18, przy czterech – 28! Daje to możliwość do kodowania poszczególnych liter alfabetu za pomocą konkretnego połączenia. Dzięki temu jednocześnie dziecko poznaje czym jest kodowanie, ale również uczy się prostych wyrazów np. LALA, MAMA, itp.
A

M

Zadanie
1. Zakoduj słowo MAMA

2. Odczytaj zakodowane słowo

• Poznawanie kształtów
Za pomocą klocków Incastro dziecko może poznawać, nazywać a jednocześnie odwzorowywać podstawowe kształty jak kwadrat, prostokąt, trójkąt, koło itp.

• Poznawanie figur 3D
Budowanie prostych budowli 3D, w których dziecko próbuje odwzorować budowlę przedstawioną na obrazku, liczy ilość użytych klocków, sprawdza ile klocków w jakim kolorze zostało użytych.

Klocki Incastro można kupić w naszym sklepie internetowym na www.klockownia.eu
Przy zakupach powyżej 500 zł zapraszamy do skorzystania z godzinnej animacji na klockach Incastro gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Nie przegap najnowszych wiadomości, ofert i promocji specjalnych! Zarejestruj się teraz, aby być na bieżąco z wszystkimi naszymi wiadomościami i być pierwszym, który usłyszy o nadchodzących wydarzeniach i ofertach w Klockowni.

Partnerzy