INSPIRACJE ZABAW Z KLOCKAMI – KLOCKI WAFLE

czytaj dalej

Mini waffle to klocki polskiej firmy Marioinex. Charakteryzują się wielobarwnością: dostępne są zarówno w żywych kolorach, jak i pastelowych odcieniach. Posiadają prosty kształt, dzięki czemu już najmłodsi są w stanie łączyć je z sobą. Wykonane zostały z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, ale są bardzo trwałe i ciężko je uszkodzić.
Z mini waffli firmy Marioinex można budować zarówno na płaszczyźnie, jak i w przestrzeni. Przy użyciu tych klocków możemy stworzyć dowolne konstrukcje, np. budynki, zwierzęta czy pojazdy. Jedyne, co ogranicza w tworzeniu jest nasza wyobraźnia, która na szczęście w przypadku dzieci jest bardzo szeroka

Zabawa mini wafflami Marioinex wpływa pozytywnie na rozwój:
• kreatywności i wyobraźni – możliwość budowania bez ograniczeń,
• widzenia przestrzennego – tworzenie budowli 3D,
• pamięci wzrokowej – budowanie i odtwarzanie konstrukcji m.in. w oparciu o instrukcje,
• stymulacji lewej półkuli mózgu – wymyślanie, liczenie, tworzenie, łączenie, budowanie,
• motoryki małej – łączenie ze sobą niewielkich elementów.
Inspiracje do zabawy z najmłodszymi:
• Nauka kolorów – budujemy z mini waffli jednokolorowe pudełeczka. Zadaniem dziecka jest dopasowanie z rozrzuconych waffli odpowiednich kolorów do pudełek. Przy okazji pamiętamy o nazywaniu kolorów.

• Układanie powtarzalnych ciągów – przygotowujemy z mini waffli kolejno połączone z sobą klocki różnych kolorów, np. żółty, niebieski, zielony, czerwony. Zadaniem dziecka jest dobudowanie ciągu zachowując kolejność kolorów.
Dla starszych dzieci można podnieść poziom trudności poprzez rozbudowywanie poszczególnych elementów ciągu, np. tworząc sześciany czy rozbudowując w górę/dół.
Zabawy ze starszymi dziećmi:
• Konstruowanie brył – budujemy z mini waffli dowolną bryłę, którą możemy wykorzystać w dwóch wariantach, dzięki którym dziecko rozwija widzenie przestrzenne.
Wariant 1 – dajemy dziecku bryłę. Jego zadaniem jest zbudowanie takiej samej bryły wzorując się na tej otrzymanej.
Wariant 2 – robimy zdjęcia 3 rzutów bryły i dajemy je dziecku. Zadaniem starszaka jest odtworzenie bryły w oparciu o otrzymane rzuty.

• Lustrzane odbicie – przestrzeń do zabawy dzielimy wyraźną linią na dwie części, możemy do tego użyć mini waffli, sznurka czy kredek. Po jednej stronie układamy w dowolny sposób mini waffle – pojedynczo i w prostych konstrukcjach. Na linii podziału stawiamy lusterko i pokazujemy dziecku odbijające się z nim klocki. Zadaniem starszaka jest ułożenie klocków po drugiej stronie linii, zgodnie z obrazem w lusterku.
Chcąc podnieść poziom trudności dziecko może układać lustrzane odbicie bez wykorzystania lusterka, które przyda się przy sprawdzeniu wykonanego zadania.

A poniżej jeszcze garśc inspiracji. Zapraszamy serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Nie przegap najnowszych wiadomości, ofert i promocji specjalnych! Zarejestruj się teraz, aby być na bieżąco z wszystkimi naszymi wiadomościami i być pierwszym, który usłyszy o nadchodzących wydarzeniach i ofertach w Klockowni.

Partnerzy