INSPIRACJE ZABAW Z KLOCKAMI – THINKERTOY

czytaj dalej

Przede wszystkim Thinkertoy nie jest tylko zabawką, ale także produktem edukacyjnym. Tworzenie z Thinkertoy opiera się na 5 zasadach: punkt, linia, powierzchnia, oś, przekładnia. Wszystko zaczyna się od punktu. Pomiędzy dwoma punktami jest linia. Punkty i linie tworzą powierzchnie. Oś wprawia elementy w ruch. Przekładnia powoduje ruchy mechaniczne. Dzięki tej kombinacji oraz własnej wyobraźni jesteś w stanie skonstruować wszystko. Klocki Thinkertoy łączy ze sobą naukę i zabawę. Wpływają na proces uczenia się, poznawania, nabywania sprawności motorycznej, myślenia, spostrzegania, koncentracji, kontrolę emocji, spełniają więc funkcje emocjonalno-motywacyjne i poznawcze.

Inspiracje do zabawy z klockami Thinkertoy

Zabawy tematyczno-kreatywne
– Świat zwierząt

Dziecko za pomocą klocków Thinkertoy nazywa, rozpoznaje oraz samo buduje proste konstrukcje przypominające zwierzęta. Następnie określa czy dane zwierzę jest roślinożerne czy mięsożerne oraz buduje dla swojego zwierzęcia dom/schronienie.

– Świat owadów

Dziecko za pomocą klocków Thinkertoy nazywa, rozpoznaje oraz samo buduje proste konstrukcje przypominające owady. Potrafi wskazać w jakim środowisku żyją owady.

– Kosmos

Dziecko za pomocą klocków Thinkertoy buduje swoje własne pojazdy, które wyruszą z Ziemi na podbój kosmosu. Po wykonaniu zadania poznajemy planety, które są w naszym Układzie Kosmicznym – dziecko potrafi je nazwać oraz krótko scharakteryzować a na końcu wybiera planetę, na której ląduje jego statek. Następnie tworzy z klocków Thinkertoy kosmitów, którzy zamieszkują wybraną przez niego planetę.

Podstawy mechaniki
Klocki Thinkertoy umożliwiają zapomnie dziecka z podstawowymi zasadami fizyki i mechaniki. Budując konstrukcje, w których będą występowały przekładnie i koła zębate spowoduje to ruchy mechaniczne. Dodatkowo, możemy podać przykłady w jakich urządzenia codziennego użytku występują koła zębate np. rower.

Po więcej inspiracji zapraszamy do naszych Klockowni w Warszawie – Galeria Renova, we Wrocławiu – Arkady Wrocławskie i w Gdańsku – Galeria Manhattan.

A poniżej jeszcze garśc inspiracji. Zapraszamy serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Nie przegap najnowszych wiadomości, ofert i promocji specjalnych! Zarejestruj się teraz, aby być na bieżąco z wszystkimi naszymi wiadomościami i być pierwszym, który usłyszy o nadchodzących wydarzeniach i ofertach w Klockowni.

Partnerzy